hello world

ARGON MIX 92/ 8% CO2 20l 200 Bar (Cena za plyn)


Kód:

ARGON MIX 20l 200 Bar

Cena:

1 500,- Kč (bez DPH)
 1 815,- Kč (vč. DPH)Dopravu je nutné sjednat individuálně na základě odběratelské smlouvy a množství lahví.

PLYN ARGON MIX - směsný plyn 8% CO2 v Argonu, objem plnění 200 BAR 4,3 M3, cena za náplň plynu

Tlaková láhev do pronájmu za 1500,- Kč na rok bez DPH
Pouze osobní převzetí - sklady Prostějov/ Olomouc

složení: Argon 82%, CO2 18%

plyn pro svařování metodou MAG, vhodný pro tloušťky materiálu do  6 mm

VÝHODY Ar/CO2 SMĚSÍ PRO MAG SVAŘOVACÍ PROCES

Ochranná atmosféra v MAG/GMAW svařovacích procesech pro nelegované uhlíkové ocele může mít rozdílné obsahy CO2, od skupiny plynů M20 až po C1. Přísada CO2 v argonu stabilizuje oblouk už při nízkém obsahu (např. 0,1 % CO2), v percentuálních obsazích zabezpečuje kvalitu svařování. Vyšší obsah CO2vykazuje rozšíření tvaru průvaru za nezměnění jeho hloubky. Směsi s nízkým obsahem vykazují „prstový“ tvar průvaru, kdežto u větších množství je tvar rozšířený a kulatější. Přísady CO2 vykazují se zvyšujícím se obsahem, lepší flexibilitu pro procesní tolerance, co je patrné hlavně u vyšších napětí, které rozšiřují oblouk a přemostitelnost mezer. Větší a širší oblouk lépe vypálí olej a mastnoty, které můžou být na povrchu materiálu. Na zabezpečení dobré kvality svaru u uhlíkových ocelí i pro rentgenovou kontrolu je nezbytný min. obsah CO2 nad 5 %.

Nicméně, když obsah CO2 dosahuje víc než 20 %, obrovská nestabilita oblouku vede k velkému rozstřiku a taktéž k velké kouřivosti. Vysoký obsah CO2 taky vede k vyššímu počtu zápalů, co stejně jak rozstřik, ovlivňuje produktivitu a vícenáklady na svařovaný kus.

Druhy přenosu kovu v oblouku

  • kapkový přenos kovu
  • bez osový kapkový přenos kovu

Kapkový přenos (osový) se vyznačuje nepravidelní velikostí kapek roztaveného kovu, nepravidelní povrch sváru a rozstřik. Bez osový kapkový přenos vede navíc k mohutnému a těžkému rozstřiku, který má velkou přilnavost na materiál.

Sprchový přenos kovu byl rozdělený do pěti oblastí:

  • Nastřelovaný sprchový přenos – kapky kovu mají pravidelní velikost a jsou nastřelovány do svařovací lázně.
  • Proudící sprchový proces – je extremně pravidelný a stabilní přenos, zkušený svářeč ho může nastavit jednoduše.
  • Bez osový sprchový přenos – je přenos kdy jsou kapky kovu vytláčeny z oblouku elektro-magnetickými silami a vede k rozstřiku.
  • Kyvadlový sprchový přenos – u vyšších proudů, závisí od složení plynu, oblouk se vychyluje ve směru svaru, co vede k ztrátě hloubky závaru.
  • Rotující oblouk – při velmi vysokých proudech a může být dosáhnutý různými ochranami. Oblouk začne rotovat v důsledku elektro-magnetických sil podle nastavení proudu. Efekt je široká sv. lázeň a hluboký, rozvířený průvar, ale taky vysoký rozstřik a dým z odparujícího se kovu.